Statuetki Kreator Energii 2023

Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej zgodnie ze swym statutem  przyznaje doroczne statuetki „Kreator Energii” osobom fizycznym i prawnym szczególnie zasłużonym w dziedzinach: odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska, ekologii oraz zrównoważonego rozwoju.

Komitet Organizacyjny Kongresu Rozwoju Energetyki Odnawialnej, który jednocześnie pełni funkcję Kapituły Statuetki „Kreator Energii”, podjął decyzję o przyznaniu okolicznościowych nagród-wyróżnień za rok 2023:

  • Panu Jackowi Czarneckiemu – Wójtowi Gminy Chełmża  za propagowanie inwestycji w OZE na terenie Gminy Chełmża i realizację pierwszej samorządowej farmy fotowoltaicznej w województwie kujawsko-pomorskim
  • Panu Jerzemu Zająkale Wójtowi Gminy Łubianka za propagowanie zielonej energii i zrównoważonego rozwoju, liczne samorządowe inwestycje w OZE, w tym zakup i montaż mikroinstalacji do wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Łubianka.

9 października 2023 r. Prezes FREO dr Paweł Machalski wraz z Zarządem i Panią Prof. Urszulą Kiełkowską z UMK po raz pierwszy wręczyli statuetki Laureatom podczas uroczystego bankietu Kongresu Rozwoju Energetyki Odnawialnej KREO23. Gratulujemy Panom Wójtom, dziękując za odważne inwestycyjne przykłady dla innych samorządów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.